top of page

Thu, 28 Oct

|

Gdańsk

Warsztat Mozaika Klimatyczna (na żywo w Gdańsku)

Poznaj kluczowe elementy nauki o klimacie - w przystępny i interaktywny sposób!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztat Mozaika Klimatyczna (na żywo w Gdańsku)
Warsztat Mozaika Klimatyczna (na żywo w Gdańsku)

Czas i lokalizacja

28 Oct 2021, 17:00 – 20:30

Gdańsk, Lęborska 3B, 80-386 Gdańsk, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na warsztat Mozaika Klimatyczna! 

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie oraz Circular Together, w ramach międzynarodowego projektu #KlimatNaZmiany. Parterem wydarzenia jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter.

PROGRAM WYDARZENIA

  • prezentacja kampanii #KlimatNaZmiany (20-30min)

Joanna Szabuńko z Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie opowie o tym, co już udało się zdziałać i jak możecie się zaangażować w kolejne akcje.

  • warsztat Mozaika Klimatyczna (3 godz z jedną przerwą)

Anna Desogus - moderator warsztatu 

Czym jest warsztat Mozaika Klimatyczna?

Ten warsztat pozwala na poznanie kluczowych elementów nauki o klimacie, od wzrostu poziomu CO2 w atmosferze, po zakwaszenie oceanu czy zaburzenia obiegu wody. Warsztat ukazuje relacje przyczynowo-skutkowe oraz wpływ deregulacji naturalnych mechanizmów zarówno na ekosystemy jak i życie ludzkie. Format angażuje wszystkich uczestników - to nie wykład, to wspólna praca całej grupy, w przyjaznej atmosferze :)

Mozaika Klimatyczna została stworzona przez francuskiego inżyniera Cedrica Ringenbacha i prowadzona jest przez nas na licencji Stowarzyszenia Le Fresque du Climat. Podczas warsztatu zapewniony jest najwyższy poziom merytoryczny. Materiały oparte są na raportach IPCC, czyli Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu, a warsztat poprowadzony będzie przez wyszkoloną trenerkę Annę Desogus. 

Jak to działa?

Podczas warsztatu uczestnicy poznają kilka zestawów kart na których przedstawiona jest wiedza z zakresu nauki o klimacie. Wspólnie grupa dyskutuje nad związkami przyczynowo -skutkowymi pomiędzy kartami i tworzy rodzaj mozaiki ilustrujący różnorodne zależności. Po przedyskutowaniu wszystkich kart i ułożeniu mozaiki jest też czas na refleksję, rozmowę o emocjach oraz wprowadzenie do tematu rozwiązań dla kryzysu klimatycznego.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Wielkość grupy: 10 osób 

Czas trwania 3,5 godz

Lokalizacja: Inkubator Starter, ul. Lęborska 3B, Gdańsk

Koszt udziału: bezpłatnie

Kto może uczestniczyć: warsztat przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży od lat 16.

Warsztat przeznaczony zarówno dla osób początkujących w temacie klimatu jak i dla osób już posiadających dużą wiedzę.

Rejestracja: poprzez formularz rejestracyjny online, do dnia 24.10 włącznie (czyli do 23:59 w niedziele 24.10)

W przypadku większej ilości chętnych niż miejsc w grupie, dokonany zostanie wybór uczestników bazujący na formularzu zgłoszeniowym. Informacja czy otrzymało się miejsce na warsztat czy nie, zostanie przekazana drogą mailową w poniedziałek, 25.10.

Formuła RODO - należy przeczytać przed wypełnieniem formularza rejestracyjnego

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zawarta w formularzu rejestracyjnym zaprezentowana jest w skróconej wersji. Wersja pełna: Wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania i żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie. Więcej informacji: https://www.ekonsument.pl/politykaprywatnosci

Warsztaty są częścią kampanii  #KlimatNaZmiany współfinansowanej ze środków programu DEAR Komisji Europejskiej oraz dotacji NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page